Інноваційне депо ICE у Лейпцигу знижує витрати на енергію
29.05.2025
Німецькі залізниці впровадили інновації в депо ICE у Лейпцигу, встановивши сонячні панелі та акумуляторний накопичувач для покриття чверті споживання енергії та зменшення витрат на $92,000 на рік. Про це інформує портал новин про залізничний транспорт Railway Supply.

Нова система розміщена на дахах трьох будівель, де сонячні батареї виробляють до 250 кВт, досягаючи пікових значень близько 290 кВт. Енергія надходить до депо напряму або зберігається в накопичувачі.
Читати далі…Southeastern завершила перший етап програми модернізації поїздів
Система керування відстежує рівень споживання та підключає акумулятори в моменти підвищеного навантаження. Це особливо важливо при відключенні поїздів від контактної мережі або виконанні енергоємних робіт, зокрема проточування коліс.
Нова система зменшить залежність депо від загальної електромережі
Якщо накопичувач заряджено, а панелі виробляють надлишок енергії, система спрямовує її до загальної мережі. Це дозволяє додатково заощаджувати та підвищує енергетичну автономність об’єкта.
Акумулятори використано повторно — їх демонтовано з восьми електромобілів після 5–7 років експлуатації. Незважаючи на зношеність для транспорту, вони залишаються ефективними в стаціонарних системах.
Deutsche Bahn розширить проєкт і на інші депо
Стартап із екосистеми DB розробив накопичувач, який став частиною стратегії компанії щодо сталого розвитку. DB уже планує встановити аналогічну систему в депо в Касселі, а згодом — і на інших об’єктах.
Новий проєкт демонструє підхід Deutsche Bahn до сталого розвитку — компанія впроваджує технології, що поєднують екологічну ефективність та економічну вигоду.
Новини залізничного транспорту, промисловості та залізничних технологій від Railway Supply, які ви могли пропустити:
Читати далі…Втрати, відновлення та перспективи: транспортний сектор України
